Најдобар лек против холестерол и висок крвен притисок

Неодамна научниците го потврдија тоа што е откриено уште пред еден цел век – природен лек за регулирање на притисокот и холестеролот.

Се што ви е потребно главно веќе го имате во куќата: лук, ѓумбир, јаболков оцет и лимонов сок. По желба можете да додадете и мед.

Прво е неопходно сите намирници правилно да ги подготвите. Изрендајте прво едно чешне лук и едно парче ѓумбир и ставете ги во чинија. Потоа додадете лажица јаболков оцет, лимонов сок и мед. На крајот се убаво измешајте и оставете ја смесата во фрижидер пет дена.

Пред секој оброк земајте по една лажица од овој еликсир, но не повеќе од три лажици дневно. По недела дена слободно можете да одите на контрола кај вашиот доктор. Ќе се изненадите од вредностите на вашиот притисок и холестерол.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 21:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега