Најбрзата и најкратката диета во светот е 8/16

Најбрзата и најкратката диета во светот е 8/16.

Правилото е едноставно, дозволено ви е да јадете нормално, но само ако јадете по 8 часа во денот.

 

Неопходно е да јадете само 8 часа во денот, а останатите 16 дозволено ви е да пиете само вода и незасладени билни чаеви. Може да вклучите и лимонада без шеќер.

Стручњаците советуваат тие 8 часа кога сме да јадете е најдобро да бидат во периодот од 9 до 17 часот. Сепак, можни се отстапки во зависност од начинот на кој ви се одвива денот.

Она што е најважно е тие 8 часа секој ден да бидат во исто доба од денот.

Сепак, има една утешителна работа - може да јадете нормално, се што ќе посакате, вклучувајќи и умерени количини на слатки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.09.2019 - 15:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега