Најавени целодневни блокади на крстосницата кај Бит Пазар

 

Целодневни блокади на крстосници најавуваат пазарџиите од Бит-пазар, објави Сител. Велат дека ниту градските ниту локалните власти се интересирале за проблемот. Прашуваат каде да ги постават тезгите.

Од градот Скопје денеска не одговорија колку слободни тезги има во пазарот. Повторија дека не дозволуваат узурпација на тротоарите.

Пазарџиите пак нудат свој план за проблемот.

Трет ден пазарџиите го блокираат булеварот пред Бит-пазар.

Најавуваат протести и утре.

 

 

 

12.05.2018 - 20:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега