Најава за силен ветер и невреме- Град Скопје со апел

Поради можност за нов засилен ветер во главниот град и околината прогнозираат од УХМР.

Од Град Скопје, апелираат да се избегнува движење и паркирање на возилата во близина на дрва.

Пред неколку дена силен ветер уништи неколку автомобили во Кисела Вода, а направи проблеми и на булеварот „Партизански одреди“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2020 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега