Надлежните со вонредно соопштение: Се случи тешка сообраќајка, блокиран патот Пробиштип-Кратово

На 28.11.2022 година од 12:25 часот на регионалниот пат Р-1205, Пробиштип - Кратово, кај м.в.„Перово Долче“, сообраќајот е во прекин во двата правци, поради случена сообраќајна незгода, информираат од АМСМ. Моментално, нема информации за повредени лица.

Од МВР се уште нема детали за оваа тешка сообраќајна несреќа. 

28.11.2022 - 13:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега