Нада Топчагиќ руши рекорди: Песната со која се појави Златан Ибрахимовиќ на Сан Ремо стана хит во Италија

Песната „Јутро је“ на Нада Топчагиќ стана многу популарна во Италија, особено во провинцијата Ломбардија, благодарение на Златан Ибрахимовиќ, кој со таа песна се појави на фестивалот „Сан Ремо“.

Пред овој гест на славниот фудбалер, сигурно никој не слушнал за Топчагиќ во Италија, а уште помалку за нејзиниот хит од почетокот на деведесеттите години.

Кога Златан влезе во сцената на Санремо до ритамот на „Јутро је“, Италијанците веднаш започнаа да бараат на Гугл за која песна станува збор. Така песната на Нада е преслушана сто пати само во Ломбардија таа вечер, според податоците од најпопуларниот интернет пребарувач.

Пејачката сè уште не може да се освести од шокот и е благодарна на Ибрахимовиќ што ја направи сензација на глобално ниво. Таа пред неколку дена за Курир изјави дека не можела ни да сонува дека ќе доживее таков дел во нејзиниот живот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега