Над 1.000 потреси: Два нови земјотреси вечерва во Албанија

Нови два прилично слаби земјотреси од 2,9 и 2,7 степени според рихтер се случиле вечерва во Албанија.

Првиот се случил 18 часот и 7 минути, додека вториот во 18 часот и 15 минути.

По разорниот земјотрес кој пред две недели се случи во Албанија од 6,4 степени во кој загинаа педесетина лица, тлото не престанува да се тресе, па според сеизмолозите се случиле над 1000 потреси.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 21:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега