На Русите им се предал и командант на маринците од Азовстал (ВИДЕО)

Командантот на единицата од 36. бригада на вооружени маринци на силите на Украина, Сергеј Волина се предаде на Русите.

Тој е познат во јавноста по апелот кој го испрати на претседателот Репеџ Таип Ердоган за да им помогне во евакуација.

На Телеграм се појави снимка со него, по што му беа поставувани прашања и откри дека сите војници ја напуштиле фабриката за челик.

Исто така, доби прашање дали имало странски инструктори во фабриката, по што кажа дека не познава ниту еден таков војник.

20.05.2022 - 23:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега