На плажа пронајден труп од 11-годишно момче - полицијата шокирана од глетката

Единаесетгодишно момче од Херцег Нови со иницијали С.Д. се удавило вчера во близина на плажата Жањица.

Според прелиминарните резултати од истрагата, момчето се удавило, а што точно се случило ќе покаже обдукцијата. Момчето било на брод со својот вујко кој е познат риболовец во местото и одличен познавач на морето, но не успеал да му помогне на момчето.

На плажата имало и неколку доктори, кои се обидувале да го спасат момчето, но само можеле да констатираат смрт.

 

 

 

19.06.2017 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа