На пладне најавен протест пред Врховниот суд во Скопје

Здружението за заштита на граѓанските права „Но Пасаран“ најави дека во 12.30 часот пред Врховниот суд во Скопје ќе одржи мирен протест против „криминалното и корумпирано судство“.

Здружението „Но Пасаран“ пред судот јавно ќе ги прочита имињата на 44 судии од Основен суд 2 и Апелација кои спротивно на Законот воделе судски постапки и носеле решенија со кои ги оштетиле граѓаните. На протестот ќе бидат побарани оставки од одговорните лица и прием во Врховен суд.

 

 

 

16.05.2018 - 09:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега