На оружјето со кое убивал луѓе во Нов Зеланд имало испишано натписи на Германски, Српски и Руски (ФОТО)

Австралискиот терорист Брендон Тарант тргнал во крвав поход на Нов Зеланд со оружје на кое стоеле натписи на Германски, Бугарски, Руски и Српски.

Исто така и нацистичкиот симбол „црно сонце“.

На оружјето пишува Марко Милијанов Поповиќ (1833- 1901)- црногорски народен книжевник, војсководец и војвода од племето Кучи.

Стефан Лазиќ- Српски кнез Лазар Хербељаковиќ (1329- 1389), загинал во борба со Турците на Косово.Го користел името Стефан Лазар.

На оружјето се наведени многу битки кои се воделе против исламот во Европа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега