На Маријана Алексовска и е неопходна помош за лекување - да помогнеме

Маријана Алексовска боледува од карцином на црниот дроб. Потребна и е итна операција во Германија, во најкраток можен рок.

Од петокот е поставена кутијаз а донации во пабот Cliff of Moher во Скопје , а целиот приход од продажбата на билети за Таксират Фестивал ќе биде наменет за лекување на младата жена.


Трансакционата сметка на која можат до донираат граѓаните е 210-7000006555-65, а број за контакт – 077 513 719.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега