На малиот Лука му е отстрането едно око, да му помогнеме да го зачува другото

Да бидеме хумани и да му помогнеме на малиот Лука кој се бори против ретка болест- тумор на очи.

Семејството ги моли за помош сите хумани граѓани да помогнат, Лука да може повторно да гледа со едното око, бидејќи за жал, другото му е отстрането со цел да се спречи ширењето на болеста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега