На Јанкулоска ќе и се суди посебно во “Таргет-Тврдина”

Кривичниот суд ја раздвои постaпката за Гордана Јанкулоска обвинета во случајот Тврдина-Таргет, поради бременоста.

Освен неа во случајот обвинети се и екс директорот на убк Сашо Мијалков, поранешниот негов шеф на кабинет Тони Јакимовски како и Горан Грујевски и Никола Бошковски.

 

 

 

19.06.2018 - 11:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега