На хрватски угостител му пукна филмот, па на своите гости им ја претстави земјата во вистинско светло (ФОТО)

Еден хрватски угостител на првата страна на менито од ресторанот, навел се што треба да плати, сите даноци и придонеси, па на своето мени од ресторанот напишал „мала земја со големи даноци“.

Една од најотеретените земји со даноци, во ЕУ е Хрватска.

„ДДВ 25 проценти

Потрошувачка 3

Данок на доход 36 проценти

Пензиски придонес од 15 проценти

Придонес кон здравјето 16,5 проценти

Придонес за Regos 5 проценти“ напиша тој.

Фотографија од неговиот ценовник е објавена на Фејсбук, па следеа многу кометари.

„Ова е само почеток на списокот... вистината е полоша“, гласел еден одкоментарите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега