На гробиштата Камник оштетени 50 споменици

Вчера во 10 часот и 15 минути во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега