На Дани Алвеш му го украдоа автомобилот од паркинг во Сао Паоло

Долгогодишниот фудбалер на Барселона, Дани Алвеш, кој сега настапува во Сао Паоло, остана без своето возило.

Возилото на Алвеш е украдено на платен паркинг во реонот Пинејрос во Сао Паоло.

Како што пишува Globo Esporte, непознат маж дојде на паркингот и со оружје в рака ги натера чуварите да му ја предадат колата.

Алвеш случајот го пријави во полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2020 - 21:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега