На брегот испивале пакети полни со дрога во вредност од 60 милиони евра (ВИДЕО)

Француската полиција истражува како одредена количина на пакети со кокаин испливале на брегот на Атлантикот, а граѓаните се предупердени да не ги допираат.

Кокаинот во пакетите е многу чист, а со самото тоа е и многу опасен, навеле обвинителите во Рена и ги повикале граѓаните докдолу забележат друг таков пакет да повикаат полиција.

- Пакетите поминале низ  плажите од Лоар- Атлантик одделот се до Ланда, што е на 500 километи одалеченост- дсе наведува во соопштението.

Вкупно на плажите се пронајдени 760 килограми дрога која испливала во пластични црни кеси во вредност од 60 милиони евра.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 13:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега