На автопатот Скопје – Тетово загина жена, познати се најновите детали

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник.

Патничката, како што информираат од СВР-Тетово за Телма, изгубила контрола над своето возило марка „Тојота“ со странски регистарски таблици и се здобила со тешки телесни повреди, која по кратко време подлегнала на повредите и починала.

На лице место увид врши јавен обвинител и екипа на СВР-Тетово.

21.10.2021 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега