На автобус на Дурмо Турс денеска му се блокираше тркалото - траги од кочење на асфалтот

Една од линиите Гостивар-Скопје, на меѓуградскиот превозник Дурмо Турс денеска не излезе од Гостивар поради наводен дефект на автобусот.

Кога атобусот тргнал од автобуската станица, на постојката која се наоѓа до Културниот дом во Гостивар, дошло до блокада на задното тркало, а на асфалтот имало и трги од кочење, велат очевидци за Алфа.

Автобус на оваа компанија пред два дена се преврте кај селото Ласкарци, при што животот го загубија 14 лица а 37 се повредени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега