На 96 години за три дена се излечила од коронавирусот

96-годишна баба е најстариот пациент кој заболел од мистериозниот коронавирус, но, како што пишуваат светските медиуми, жената успеала да се опорави по интензивна нега во болница по само три дена.

Засега се верува дека таа е најстарата личност која се заразила од коронавирусот кој досега усмрти 1.383 луѓе, а заразени се над 64.000.

По третманот, кој вклучувал и хормони и добивање кислород, состојбата на пациентката значително се подобрила.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 22:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега