На 12 декември внатрепартиски избори во СДСМ – Ќе се бира нов претседател на партијата

На вечерашната седница членовите на СДСМ се изјасниле дека се против оставката на Зоран Заев. Но, тој изјавил дека останува на својата одлука, за повлекување од функцијата претседател на СДСМ.

Нeoфицијално, на 12 декември ќе се одржаат внатрепартиски избори во СДСМ за избор на нов претседател.

26.11.2021 - 23:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега