МВР со соопштение: Граѓаните да не се вознемируваат од зголеменото присуство на полиција

 

По повод 7 Мај- Денот на македонската полиција, почнувајќи од денеска и наредните денови на Градското пристаниште во Охрид ќе се реализираат подготовки за показната вежба предвидена за 5 мај.

Во рамки на подготовките ќе бидат употребени и техничко-тактички средства и опрема.

СВР-Охрид ги известува граѓаните да не се вознемируваат, дека се работи за подготовка за демонстрацијата на подготвеноста на полицијата по повод претстојниот празник.

 

 

 

24.04.2018 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега