МВР со детали за пукањето во Ѓорче: Полицаец примен во ГОБ „8-ми Септември“

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за пукањето кое денеска се случи во скопската населба Ѓорче Петров.

Како што информираше полицијата полициски службеник бил застрелан во ногата и пренесен во болница.

„Околу 16,40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во населба Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило "мерцедес", во кое бил полицискиот службеник З. Р.. Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември" за укажување на помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега