МВР со детали за пожарот во Трнодол: Едно лице загина

 

Едно лице загина во пожар кој избувна вчера во Трнодол.

„Вчера во 14:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Кнез Трпимир“ настанал пожар при што била опожарена барака, сопственост на 71-годишниот К.Б. од Скопје. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје. При интервенцијата било пронајдено тело на едно лице. Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а телото е предадено за обдукција“, информира МВР. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 16:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега