МВР со детали за грабежот во Ново Лисиче

Разбојништво се случило синоќа во аптека на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче.

Од МВР за Курир информираат дека пријавата ја добиле околу 21:30 дека едно лице со пиштол влегол во аптеката и и се заканувал на вработената.

Разбојникот под закана од вработената од одзел дневниот промет.

Од МВР посочуваат дека се превземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега