МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од водите на Вардар

 

Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“.

На лице место излегле екипи на ПС Карпош и Единицата за специјални задачи и возилото, сопственост на приватна фирма од Скопје, во 11.10 часот било извадено од реката.

Се работи на расчистување на случајот.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега