МВР се огласија за полициската акција вечерва

Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас во големата полициска акција вечерв.

-Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во А. Палас. Приведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 22:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега