МВР се огласи за трагедијата кај Карпалак - автобусот излетал преку ограда во провалија

МВР излезе со официјални податоци за несреќата на патот Скопје- Тетово.

Околу 16 часот и 45 минути автобус кој се движел кон Тетово излетал од патот преку другата коловозна лента и се превртел.

Има 13 починати и 30-ина повредени.

Увидот е во тек, јавен обвинител и МВР го испитуваат настанот, а бил и министерот Оливер Спасовски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 20:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега