МВР потврди: Во тек е голема полициска акција во селото Крушопек

 

МВР ја потврди веста дека вечерва имало полициска акција во Скопје.

Од таму велат дека се превземаат мерки и активности по насока на надлежен јавен обвинител и по наредба на судија на претходна постапка се врши претрес на подрачјето на Скопје, поточно во селото Крушопек заради недозволена трговија со дрога.

Акцијата е во тек, велат од МВР но не соопштуваат за колкава количина на дрога се работи.

Неои медиуми објавија дека станува збор за 1.3 тони кокаин, но МВР не ја потврди ниту ја демантира оваа вест.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега