МВР бара да се затвори „Јавна соба" - Групата со експлицитни фотки од малолетнички

Министерството за внатрешни работи се обратило до апликацијата Телеграм да ја затвори групата „Јавна соба“, каде се објавуваат експлицитни фотографии од девојчиња, особено малолетнички, јавува Плусинфо.

Групата „Јавна соба“ е намалена од 7.400 на нешто над 4.000 членови.

Групата е надвор од контролата на администраторите и постои опасност таа да се пренесе на друга апликација на интернет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега