Музичарот на кој му ги запалила кафуелто и автомобилот: „Главата ми виси на конец“

Петар Анѓелковиќ Пеца од Смедерево се нашол во проблем затоа што му бил запален џипот „ренџ ровер“, како и кафулето кое го поседува, за време на викендот во Смедерево.

Имено, на музичарот прво му го запалиле автомобилот, а потоа целото кафуле изгорело, а за се била известена полицијата која врши увид на лице место.

-Јас не знам кому сум му згрешил за такво нешто да ми се случи. Никакви закани не добивав, апсолутно ништо, не сум дури ни во конфликт со некој, а главата ми виси на конец. Полицијата и понатаму врши истрага, но се уште немам никаква информација - рекол Пеца кој е исплашен за својот и животите на членовите од неговото семејство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.08.2019 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега