Музичарот кој го возел Шабан, медиумите го прогласија за мртов, неговиот син со најнови информации

Музичарот кој воедно и го управуваше возилото во кое загина Шабан Шаулиќ починал во болница во Германија, пренесе менаџерот на Шаулиќ.

Тој вели дека му се јавиле од германската болница и му соопштиле дека повредениот Мирсад Кериќ им подлегнал на повредите, но сепак синот на музичарот тврди дека неговиот татко е жив и ја демантираше веста.

-Како што дознавте преку медиумите, мојот татко Мирсад Кериќ имаше тешка сообраќајна несреќа. Мојот татко не умре, он е на интензивна нега и се бори за својот живот. Јас и мојата фамилија ги замолуваме сите медиуми да престанат да пренесуваат лажни информации дека мојот татко умрел, татко ми се уште е на апарати. Ве молам да се молите за мојот  татко, фала, напиша Денис, синот на Мирсад.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 09:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега