Мукаетов ќе остане претседател на РФМ и во следните четири години

На една недела пред одржувањето на Изборното собрание на РФМ, ракометните клубови му дадоа комплетна поддршка на Живко Мукаетов за нов претседателски мандат.

Еден клуб може да подржи само еден кандидат, а сите 54 клубови од македонското првенство кои имаат свои делегати на собранието со право на глас, испратиле писмена поддршка со потпис и печат за Мукаетов.

Тоа значи дека на Изборното собрание на 31 јануари тој ќе биде единствениот кандидат за претседател и изборот ќе биде само формалност за потврда на неговиот нов мандат.

Живко Мукаетов од март 2013 година е на чело на Ракометната федерација на Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега