Мухамед Зеќири стана татко (ФОТО)

Потпретседателот и пратеникот на СДСМ Мухамед Зеќири стана татко.

На социјалните мрежи тој сподели дека сопругата Бисера Јордановска родила ќерка и објави фотографија од бебето.

„Благодарни сме Господе што на овој ден, нè израдува со ќеркичка. На овој свет денеска дојде Далиа Нани Зеќири, 50 см и 3.280 гр. Бескрајно сме ти благодарни Господе што го израдува нашето семејство. Се молиме оваа радост која ја почувствувавме, да ја почувствуваат сите парови кои посакуваат да имаат деца“, напиша пратеникот.

Зеќири и Бисера се венчаа лани, а кумови на свадбата им беа поранешниот премиер Зоран Заев и неговата сопруга Зорица.

Инаку, тие беа во врска неколку години. Ова е втор брак за двајцата, тој од претходниот брак има две ќерки, а Бисера има син.

Нека им е живо и здраво!

 

 
 
 
View this post on Instagram

Falemderimet i takojnë Allahut të madherishëm i cili në këtë ditë 24.02.2020 na gëzoi me një vajzë Në jetë erdhi Dalia Nani Zeqiri 3.280 kg. Falelmderime pafundësisht o Allah i plotëfuqishëm që bënë mrrekulli të këtilla dhe ke gëzuar familjen tonë. Të lutem o Allah që këtë kënaqësi që kemi përjetuar ne sot, ta përjetojnë edhe gjithë ata çifte që dëshirojnë fëmijë!!! AMIN Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќеркичка На овој свет денеска дојде Далиа Нани Зеќири, 50 см и 3.280 г. Бескрајно благодарни сме Господе што го израдува нашето семејство. Се молиме Господе оваа радост која ние ја почувствувавме денеска, да ја почувствуваат и сите оние парови кои посакуваат да имаат деца!!! Амин

A post shared by Muhamed Zekiri (@muhamed_zekiri13) on Feb 24, 2020 at 1:10am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.02.2020 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега