Муцунски ветува добрососедска политика која ќе води напред

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира владата, изјави секретарот на ВМРО-ДПМНЕ за надворешни прашања Тимчо Муцунски. 

„Има начин на кој ќе се води добрососедска политика, политика која ќе не води напред, а не која отвара нови проблеми и повреда на националните чувства на граѓаните“, вели Муцунски.

Додава дека негативните импликации од договорите потпишани со Грција и Бугарија ќе ги чувствуваме во годините кои доаѓаат. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2020 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега