Му здосадило: Робот изврши самоубиство

Роботот ''iRobot Romb 760'' не го издржал досадниот и монотон живот, па решил да се самоубие. Како што вели неговиот сопственик, последната активност за која го искористил било чистење на трошки. Сопственикот го исклучил роботот и тргнал на работа, но кога се вратил тој самиот бил активиран.

Сега, сопственикот се спрема да ја тужи компанијата која му продала робот кој е настроен самоуништувачки.

Инаку, научниците се обидуваат да создадат робот кој ќе биде идентичн како човекот.

14.11.2013 - 14:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега