Му забранила на сопругот да оди на прославата за хрватските фудбалери, па ја убил

Во Хрватска вчера починала 58-годишната државјанка на Германија, бидејќи со автомобил ја прегазил нјзиниот сопруг.

Според досега утврдени информации, возилото го управувал 61-годишниот германски државјанин, кој 58-годишната сопруга ја удрил со возило додеа била на тротоарот покрај возилото.

Во тек е криминалистичко истражување со цел да се утврдат сите релевантни факти и околности за ова случување, велат од полицијата.

Како што е наведено станува збор за брачен пат. Мажот бил пијан и сакал да вози за да оди на прославата на хрватската репрезентација, а жената застанала пред автомобилот за да го спречи, по што ја прегзил.

 

 

 

17.07.2018 - 12:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега