Му го украл телефонот, па му барал пари за да не објави материјали кои ќе му ја уништат честа - маж од Градец жртва на уцена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 36-годишниот З.М. од село Добридол, гостиварско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 09.10.2020, З.М. од својот мобилен телефон преку пораки уценувал 33-годишник од село Градец, гостиварско, дека ако не му плати одредена сума на пари ќе објави материјали кои ќе му наштетат на честа и угледот на оштетениот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега