Му го пресекле патот па му приредиле хорор - македонската полиција ги фати

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против 22-годишниот М.Р. 40-годишниот А.Р. 43-годишниот Т.Р. и  53-годишниот А.З. сите од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“.

На 22.09.2018 година околу 19,45 часот во Радовиш на улицата „Шаин Маале“, пријавените, со патничко возило му го попречиле патот на Е.Д. кој управувал комбе “Мерцедес”, по што истите физички го нападнале и му нанеле тешка телесна повреда во пределот на главата.

 

 

 

22.10.2018 - 17:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега