Му дале фалц пари за работа во Германија

Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против 28-годишниот С.К. од Радовиш поради постоење основи на сомнение засторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 02.06.2018 година пријавениот се сретнал со лице од Радовиш и му предал плико во кое имало 1.270 евра како исплата за привремена работа на лицето во Германија.

По ова лицето отишло во менувачница со цел да размени банкнота од 500 евра, но му било укажано дека се работи за фалсификат. 

h2h

 

 

 

19.06.2018 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега