Мртво дрво, старо 110 години, претворено во мала библиотека

Наместо целосно да го отстранат дрвото старо 110 години (кое морало да биде исечено) една жена решила тоа да го пренамени во мини библиотека.

Минијатурната библиотека е за целото маало и е комплетно бесплатна, па секој може да остави или да земе книга.

 

Во изработката помогнала и непрофитабилната организација Little Free Library која се труди љубовта кон книгите да ја прошири низ целиот свет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 14:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега