Мртва жена пронајдена покрај река во Коачнско

66 годишната виничанка, Лазаринска Трајановска, вчера била прионајдена мртва, откако на 25 февруари била пријавена како исчезната. Како што информира полицијата, нејзиното тело, вчера попладне го пронашол случаен минувач до бреготна реката Брегалница во кочанското село Прибачево.
Истражен судија веднаш излегол на терен а телото е предадено на обдукција

најчитано сега