Мртов маж пронајден во разрушена куќа во Скопје

 

Во разрушена уќа во Скопје полицијата пронашла тело во фаза на распаѓање.

-Вчера во 15:51 часот во Полициска станица Бит Пазар, И.Ч од Скопје пријавил дека во разрушена куќа на ул. “Филип Втори“, сопственост на Х.М.(63) од Скопје пронашол мртво тело во фаза на распаѓање. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 14:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега