Мртов маж пронајден во куќа во Охрид

Во охридското село Лескоец бил пронајден мртов маж во куќа. Се работи за 66-годишниот П.В. кој бил пронајден во 18 часот и 30 минути во неговиот дом, во текот на вчерашниот ден.

Пензионерот бил државјанин на Македонија и Австралија, информираат од полицијата.

 Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Охрид.

Телото на починатиот е дадено за обдукција.

 
 
11.01.2017 - 13:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа