Мртов маж од Косово донесен мртов во амбуланта во Скопје

 

Мртов маж од Косово донесен мртов во амбуланта во Скопје.

„На 02.04.2020 во 12,34 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во амбуланта на улица „Втора македонска бригада“ бил донесен починат Љ.Х.(60) од Р.Косово, кој по кажување на неговиот син имал хронично заболување“ соопшти полицијата.

За настанот е известен Институт за јавно здравје, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.04.2020 - 16:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега