МРТ го реизбра Марјан Цветковски за директор

 

Директорот на Македонската радио и телевизија, Марјан Цветковски, повторно е реизбран за директор на таа функција, која ја извршува од 2012. година.

По објавениот конкурс за избор на нов директор, Програмскиот совет на МРТ повторно го избра Цветковски, а негов заменик е Харун Ибраими.

Мандатот на новиот директор и заменик-директор на МРТ ќе трае три години.

 

 

 

14.02.2018 - 08:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа