Мотор се заби во камион во Кичево: Еден починат на лице место

Едно лице загина во сообраќајка во близина на село Другово, на патот Кичево-Охрид што се случи пред околу еден час помеѓу мотор и тешко товарно возило.

Од  СВР -Охрид информираат дека се работи за тешка сообраќајка помеѓу мотор и тешко товарно возило, во која моторциклистот починал.

Медицинска екипа како и МВР се излезени на терен. Со деталите за собраќајката МВР ќе излезе во текот на утрешниот ден.

Поради случената сообраќајна несреќа на патот кон Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола, сообраќајот е во прекин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега