Морничаво убиство го потресе регионот: Милан после кавга ја убил својата мајка со мотика

31-годишниот Милан З. од Сомбор ја убил својата 58-годишна мајка вчера утрината во Калуѓерица, а припадници на полицијата го уапсиле непосредно после злосторството.

На семејната трагедија ѝ претходела жестока кавга меѓу мајката и синот во дворот на семејната куќа во која живееле како потстанари.

Милан З. својата мајка ја претепал со мотика, а несреќната жена од последиците од повредите починала на лице место.

Полицијаците го затекнале Милан на лице место и веднаш го уапсиле.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега