Момче уапсено на аеродромот во Скопје

 

Вчера во 12:20 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека 25-годишниот С.П. од Царев Двор, ресенско, се ноаѓа на листата со мерка „апси“, по  наредба од Основен Суд Битола, за сторено кривично дело „кражба“.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод до Казнено-поправниот дом Затвор Прилеп, информира МВР. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега